Warsztaty przyrodnicze

11 lipca w przedszkolu w każdej grupie odbyły się zajęcia przyrodnicze pt ,,W świecie gadów”. Spotkanie ze zwierzętami prowadził pan Maciej Kupczak z firmy ,,Owady i Spółka”.

Podczas zajęć dzieci nie tylko słuchały opowieści o zwierzętach, ale i doświadczały – prawie wszystkiego mogły dotknąć, wypróbować sprzęt, potrzymać, pogłaskać żywe zwierzęta. Dzięki temu o wiele chętniej i łatwiej przyswajają wiedzę w zakresie przyrody.

Podczas czwartkowych zajęć na żywo zobaczyły i poznały ciekawostki z życia żółwia stepowego, kameleona jemeńskiego, jaszczurek, gekona tureckiego, gekona lamparciego, agamy brodatej i węża boa- dusiciela.

Przedszkolaki zadawały dużo pytań. Zajęcia były bardzo interesujące. W przyszłym roku szkolnym przedszkole zorganizuje dla dzieci cykliczne zajęcia przyrodnicze w przedszkolu i wyjazdy.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.