Ogólnopolskie programy realizowane przez przedszkole

                                                     

                                                                     Cała Polska Czyta Dzieciom

Nasze przedszkole uczestniczy w programie ” Czytające Przedszkola” w ramach kampanii społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM organizowanej przez Fundację ABC XXI. Celem programu jest propagowanie codziennego czytania dziecku dla przyjemności przez minimum 20 minut.

 

 

                                    

                                                         

                                                                            Kubusiowi Przyjaciele Natury

To program o tematyce ekologicznej. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. Dzieci uczą się szacunku do natury, poznają zwierzęta, rośliny, warzywa, owoce. Uczą się jak w codziennym życiu dbać o środowisko, jak oszczędzać wodę i energię. Dzięki akcji, dzieci i nauczyciele w przedszkolach otrzymują ciekawe materiały edukacyjne o tematyce przyrody i ekologii. Na ich podstawie realizują wiele działań, by zadbać o otaczające nas środowisko. Dzieci uczestniczą w takich działaniach jak: wycieczki ekologiczne, konkursy ekologiczne, Zielony Dzień, Dzień Marchewki, Pierwszy Dzień Wiosny itp.

                „Akademia Aquafresh”  

Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej organizowanym przez„Akademię Aquafresh„.Celem prowadzonych zajęć jest zwrócenie uwagi na konieczność dbania o higienę jamy ustnej wśród najmłodszych i utrwalanie tych nawyków, aby w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce. Program realizowany jest we wszystkich grupach wiekowych.

Drodzy rodzice, zapraszamy do aktywnego udziału w programie Akademii Aquafresh!

Sama edukacja w przedszkolu nie wystarczy, edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej powinna być kontynuowana w domu! Więcej informacji na stronie: www.akademia-aquafresh

” Czyściochowa Akademia”

„Czyściochowa Akademia” to program edukacyjny skierowany do przedszkolaków. Wiemy, jak ważna jest nauka zasad higieny od najmłodszych lat. Nawyki, które zbudujemy w tym czasie, zostają z dziećmi przez całe życie. Dbanie o higienę to klucz do zdrowia i odporności w przyszłości.

Program edukacyjny poprzez eksperymenty, piosenki, ciekawe zabawy dydaktyczne oraz bajki wprowadza dziecko w świat higieny i utwierdza poprawne nawyki.

Więcej informacji  na https://czysciochowa-akademia.pl/

Dodatkowo po każdych zajęciach dziecko otrzymuje kartę pracy, którą może wykonać w domu. Zadanie to będzie podsumowaniem zajęć przedszkolnych oraz informacją dla Rodzica o odbytych zajęciach.

Ciekawostki z zajęć będą zamieszczane w formie zdjęć lub prac plastycznych na stronie internetowej przedszkola, Facebooku,i przedszkolnej szatni.

Zapraszamy do aktywnego udziału naszych przedszkolaków w ” Czyściochowej Akademii.”