Ogólnopolskie programy realizowane przez przedszkole

                                                     

                                                                     Cała Polska Czyta Dzieciom

Nasze przedszkole uczestniczy w programie ” Czytające Przedszkola” w ramach kampanii społecznej CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM organizowanej przez Fundację ABC XXI. Celem programu jest propagowanie codziennego czytania dziecku dla przyjemności przez minimum 20 minut.

 

 

                                    

                                                         

                                                                            Kubusiowi Przyjaciele Natury

To program o tematyce ekologicznej. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. Dzieci uczą się szacunku do natury, poznają zwierzęta, rośliny, warzywa, owoce. Uczą się jak w codziennym życiu dbać o środowisko, jak oszczędzać wodę i energię. Dzięki akcji, dzieci i nauczyciele w przedszkolach otrzymują ciekawe materiały edukacyjne o tematyce przyrody i ekologii. Na ich podstawie realizują wiele działań, by zadbać o otaczające nas środowisko. Dzieci uczestniczą w takich działaniach jak: wycieczki ekologiczne, konkursy ekologiczne, Zielony Dzień, Dzień Marchewki, Pierwszy Dzień Wiosny itp.

                „Akademia Aquafresh”  

Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej organizowanym przez„Akademię Aquafresh„.Celem prowadzonych zajęć jest zwrócenie uwagi na konieczność dbania o higienę jamy ustnej wśród najmłodszych i utrwalanie tych nawyków, aby w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce. Program realizowany jest we wszystkich grupach wiekowych.

Drodzy rodzice, zapraszamy do aktywnego udziału w programie Akademii Aquafresh!

Sama edukacja w przedszkolu nie wystarczy, edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej powinna być kontynuowana w domu! Więcej informacji na stronie: www.akademia-aquafresh