Zajęcia z cyklu „Podróże, podróże…” – wyprawa na Biegun Północny

15 lutego 2013r. nasze przedszkolaki wybrały się w podróż do krainy wiecznego śniegu.

W trakcie  podróżniczej zabawy poznały eskimoską rodzinę, zwyczaje panujące wśród Eskimosów, przyrodę Bieguna Północnego oraz odmienność życia  ludzi żyjących na Grenlandii.  Śmiechów było co nie miara:  w trakcie  „sanny”, eskimoskiego powitania, zimowego tańca oraz budowania iglo. Na zakończenie każdy przedszkolak wykonał pracę pt. „Mój przyjaciel Eskimos”.

Poprzez edukację wielokulturową nasze dzieci bogacą swoje doświadczenia, uczą się tolerancji i szacunku do odmienności.

Następna podróż już wkrótce!

Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć
tutaj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.