Święto Mamy i Taty

W dniu 20 maja  dzieci z grupy ,,Tygryski” gościły swoich rodziców. Spotkanie odbyło się z okazji dwóch świąt- 26 maja Święta Mamy i 23 czerwca Dnia Taty. Uroczystość podzielona została na 2 części.

W pierwszej dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. W drugiej odbyły się wspólne warsztaty prowadzone przez instruktorów z Fabryki Kreatywności z Kęt pt ,,W świecie pachnących mydełek”.

Podczas wspólnych zajęć przedszkolaki nie tylko robiły z rodzicami piękne, pachnące mydełka, ale również obserwowały różne chemiczne i fizyczne eksperymenty.

Dla swych rodziców na zajęciach z ceramiki przygotowały szkliwione miseczki. Dla rodziców i przedszkolaków dyrektor przedszkola przygotował słodki poczęstunek.

Wszyscy wspaniale się bawili.

W dniu 23 maja swoich rodziców gościły również dzieci z grupy ,,Wiewiórki

Po wspaniałym występie, po prezentacji okolicznościowych wierszy , piosenek i tańców zaprezentowano wzruszający film. Przedszkolaki przedstawiły swoje przedszkole i osobiście odpowiadały na pytania ,,Za co kocham swoich rodziców”. Przygotowały również piękne upominki – gliniane, szkliwione talerzyki w kształcie serduszek. Rodzice na pamiątkę otrzymali płytę z filmem.

Po części artystycznej odbyły się wspólne warsztaty prowadzone przez instruktorów z Fabryki Kreatywności z Kęt pt ,,W świecie pachnących mydełek”. Rodzice i dzieci obserwowali również eksperymenty, doświadczenia chemiczne i fizyczne.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni, miło spędzili czas w naszym przedszkolu.

24 maja swoich rodziców zaprosiły również dzieci z grupy ,,Serduszek”. Zaprezentowały tańce , wierszyki i okolicznościowe piosenki. Był to ich pierwszy publiczny występ. Spisały się wspaniale i dzielnie. Dla swych rodziców przygotowały piękne laurki i obrazek w ramce przedstawiający wiosenną łąkę.

Po części artystycznej odbyły się wspólne warsztaty ceramiczne prowadzone przez Małgorzatę i Jerzego Antkiewiczów z pracowni

Centrum Działań Twórczych Maj – Art z Bielska- Białej.

Dzieci z rodzicami wykonały ramki na zdjęcia.

Spotkanie z okazji Święta Mamy i Taty było bardzo udane.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.