Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia 2019r. w Domu Kultury w Hałcnowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W spotkaniu brały udział wszystkie przedszkolaki. Występ był niecodzienny. W ubiegłym roku 11listopada obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Dzieci poznały dzieje naszej Ojczyzny, uczyły się polskich tańców, wierszy i piosenek. Sprytne Liski przygotowały uroczysty apel. Fragmenty tego występu zaprezentowały Babciom i Dziadziusiom. Dzieci występ rozpoczęły polonezem. Następnie recytowały wiersze pt,, Moja ojczyzna” ,,Orzeł Biały” ,,Kto ty jesteś”, tańczyły ,,Grozika”, ,,Polkę warszawską”, śpiewały patriotyczne piosenki, wśród nich najpiękniejszą pt ,,Co to jest niepodległość”.

Zaprezentowały układ taneczny obrazujący rozbiory Polski i odzyskanie niepodległości.

II część występu to wiersze dla Babci i Dziadka.

Po występie dyrekcja przedszkola wręczyła Sprytnym Liskom dyplom, statuetkę i nagrody za zdobycie III miejsca w XIX Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Dzieci zaśpiewały nagrodzoną pastorałkę.

Po występie przedszkolaki wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.