Wyjazd do Multikina w Czechowicach – Dziedzicach

7 grudnia 2018r. Sprytne Liski pojechały do Multikina w Czechowicach- Dziedzicach na multimedialną lekcję w kinie- ,,O muzyce w filmach dla dzieci”. Podczas lekcji dzieci przekonały się, jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie,odkryły kim jest taper i zobaczyły jego pracę, dowiedziały się, jak wyglądały filmy na początku istnienia kina,poznały instrumenty i zwyczaje muzyczne z różnych zakątków świata, zobaczyły  jak nagrywa się muzykę do filmu, spróbowały swoich sił w piosence,odkryły, czym jest muzyka ilustracyjna.

Po filmowych warsztatach oglądnęły bajkę pt,, Balerina – inna niż wszystkie”. Była to piękna opowieść o przyjaźni chłopca i dziewczynki z domu dziecka, o marzeniach. Każde z dzieci mogło się przekonać, że w życiu warto mieć marzenia i dążyć , aby się spełniły. Film pozbawiony był agresji i przemocy.